DemArt Dizayn, müşteri memnuniyetini ön planda tutarak tamamen sorunsuz ve garantili imalatlar yapmaktadır.

Sorunsuz ahşap cephe kaplamalar için doğru ürün kullanımının yanında doğru uygulama da gereklidir. Bu nedenle DemArt Dizayn, dış cephe kaplamalarında en sorunsuz ve en dayanıklı ürünlerin başında gelen Thermowood işlemi görmüş ahşap ürünler kullanmaktadır.

Thermowood, ahşabın iç ısısının 200°C üzerine çıkarılması yoluyla nem alma ve deforme olma davranışının minimize edilmesi işlemidir. Ahşabın içerisinde yer alan bağıl nemin ayrıştırılması sonucu ürünler mantarlamaya ve buna bağlı çürümeye karşı direnç kazanmış, iklimsel zorlamalara karşı maksimum dayanıklılığa ulaşmış olurlar. Thermowood, hiçbir kimyasalın dahil olmadığı doğal bir süreçtir. Uygulanan üründe toksik bir kalıntı bırakmaz. Dış cephe kaplamaları için projenin tasarımına, bütçesine ve görsel tercihe göre Thermowood işlemi görmüş çam, dişbudak, ayous ve iroko gibi ürünlerden birisi tercih edilebilir. Bu ürünlerin hepsi dış mekân şartlarında maksimum dayanıklılık göstermektedir.

Ahşap Cephe Uygulama

Ahşap kaplama yüksek bir taşıma gücü ile bir kilo ahşap ile bir kilo beton ve çelikten daha fazla yük taşıyabilir. Ahşap ile 240 metre açıklar kolonsuz şekilde geçebilirken çelik bu gibi yerlerde kullanılamaz. ahşap doğrama depreme dayanıklıdır. Bu durumda hava şartlarına ve kimyasal olarak dayanıklıdır. Bundan dolayı da ahşap kütük evler daha dayanıklıdır. Örnek verecek olursak eğer bakımından en yüksek notu gene ahşap alıyor.

Estetik-kutuk-ev-cephesi-kaplama kutuk-ev-yapımı Dış Cephe Ahşap Kaplaması; Doğal görünümü nedeniyle evinize veya iş yerinize doğal bir görüntü vermektedir.

Hava bariyeri sayesinde sistem yüzeyinde yoğuşma meydana gelmediğinden ötürü nefes alır. Kesit kalınlığı sayesinde basınca karşı dayanıklılığı yüksektir. Bu yapısı da cephe kaplamanın ses yapmasını önler.

Ahşap kaplama, malzeme olarak diğer cephe kaplamalarıyla karşılaştırıldığında çok fazla üstün özelliğe sahip olduğu görülmektedir. Malzeme, ağaçtan oluştuğundan natural bir yapıya sahiptir. Ahşap ağaçtan elde edilir, ağaç ise hava alan ve canlı olan bir yapıdır. Bu da oluşturduğunuz ortamın sağlıklı olması demektir.