Komple Ev Tadilat

Her işte olduğu gibi işe başlamadan önce plan yapmak işi kolaylaştırır. Önce evinizle ilgili hangi değişiklikleri yapmak istiyorsunuz karar vermelisiniz.  Ev senin gibi canlıdır. Seninle birlikte yaşlanır ve zaman gelir ölür. Eşyalar eskir, duvarlardaki boyalar dökülür, tesisatlar eskisi gibi kullanışlı değildir. Kısacası eviniz değişim için sizlere alarm verir. Sen ne kadar özenle temizlik yapsan da sanki temizledikçe kiri açığa çıkar. Banyon eskisi kadar ferah değildir. Ve bütün bunları fark ettiğinde evinde komple bir tadilat yapılması gerektiğinin farkına varırsın. Gözün korkabilir çünkü yapılacak işler hiçte az değildir. Ama doğru bir planlama yaparsan hiç de zor değil!

Komple Ev Tadilatı Nasıl Yapılır?

İşe önce eski olanı yıkmakla başlanılmalıdır. Yıkım yaptırmadan önce ihtiyaçlarını düşün. Mutfağının genişlemesini mi istiyorsun? Hiç kullanmadığın bir odanı diğer odanla birleştirmek mi istiyorsun? Ne yapmak istediğini planla ve yıktır.

Komple ev tadilatı iki şekilde yapılır. Alt yapı ve üst yapı olarak planlanır. Alt yapı çalışmaları bütün kırım döküm işlerini kapsar. Yıkım işlemi bittikten sıra duvar bakımına gelir. Duvar kaplamalarının uzun ömürlü olması için seçilen ürünün kaliteli olması gerekir.  Eski evlerin yenilenmesinde elektrik, su ve doğalgaz tesisatlarının tamamı değiştirilir. Özellikle elektrik tesisatı döşenirken elektrikli eşyalarınız nereye geleceğini iyi planlamalısınız. Ona göre priz konumlandırılması yapılır.